Závodný Robin


BcA. Robin Závodný
*1987, Olomouc


Ve svých fotografických souborech se věnuji především urbánní krajině a inscenované fotografii.
Mimo jiná témata mě baví téma vztahu mezi „podivným“ virtuálním prostředím, se kterým se denně střetáváme a ve kterém se pohybujeme, a realitou. Vzájemné adaptace, vlivy, deformace, působení.

+420 731 009 121
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.robinzavodny.com

Vzdělání:
2003 - 2007 Střední průmyslová škola strojnická, Olomouc
2007 - 2010 bakalářské studium na UTB ve Zlíně, Ateliér reklamní fotografie
od 2010 magisterské studium na UTB ve Zlíně, Ateliér reklamní fotografie

Kolektivní výstavy:
2011 Chóra, Zámek Náměšť na Hané, Náměšť na Hané
2011 Horizonte Zingst, Zingst
2011 Kulturní Byfé, Dům umění, Zlín
2011 Photokina, Koelnmesse, Kolín nad Rýnem
2010 Vybrané Příspěvky, SEDF, Bratislava
2010 Prague Photo 2010, gal. Mánes, Praha
2010 Projekce autorských publikací, gal. Langhans, Praha
2010 Czech Fresh Design, Goethe – Institut, Drážďany
2010 Czech Fresh Design, ambasáda ČR, Washington
2010 ARF Projekty, kavárna LOFT 577, Zlín
2009 Práce studentů, ZUŠ Miloslava Stibora, Olomouc
2008 Projekty, budova č. 12, Zlín
2007 Patos, budova č. 32, Zlín

|| Printscreen

Počítačové hry mají snahu přibližovat se realitě a být stále uvěřitelnější. Kvůli technickým omezením je však herní prostředí tvořeno opakováním a modifikováním totožných prvků. Soubor Printscreen je inspirace principem vytváření takového prostředí, urbanismem a dokonalostí a aplikuje je do reálného místa s typickou herní perspektivou.

|| Móda

Reakce na „přeretušovanou“ módní fotografii, která se odehrává víc v počítačovém prostředí než na lokaci. Modelky a modelové ztrácejí svou osobnost a svou přirozenost, původní okolí je v nejlepším případě jen polotovarem výsledného snímku. (projekce prostředí Photoshopu dataprojektorem)

|| Google

Soubor Google interpretuje obyčejné sídliště panelových domů s obyčejnými nájemníky, jakoby se tudy procházel uživatel internetové aplikace Google Earth v režimu 3D zobrazení budov. Tato funkce se snaží simulovat reálný prostor města a přiblížit uživateli jeho reálné proporce. V praxi jde však o velmi deformovanou, hrubou a „plochou“ simulaci se spoustou nedostatků, protichůdných perspektiv, nepřesností a chyb zobrazení.

|| Urbánní krajiny

|| Město Libavá

Městu Libavá vládne Armáda České republiky, je zasazené ve vojenské oblasti nepřístupné civilistům. Žije zde zhruba 600 obyvatel, a protože tu není téměř žádná možnost zaměstnání, odjíždějí proto za prací jinam. Paradoxně je zde velká základní škola pro děti z okolních obcí. Přes den je tedy město prázdné a pohybují se zde pouze zaměstnanci armády nebo děti. Zašlá sláva kdysi významného města je provázená výrazným tichem, které občas přeruší vzdálená kulometná palba nebo přelet bojových letounů.