Konontsev Andrii

*1988
Sevastopol, Ukrajina

tel.: +420774537117
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.konontsev.com

Vzdělání

2013

Magisterské studium, Atelier Reklamí Fotografie, Fakulta Multimedíalních Komunikací, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Česká republika

2009 – 2013

Bakalářské studium, Atelier Reklamí Fotografie, Fakulta Multimedíalních Komunikací, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Česká republika

2005 – 2006

Fakulta žurnalistiky, TGEI, Simferopol, Ukrajina

1995 – 2005

Škola – Gymnázium č.1 (humanitní obor), Sevastopol, Ukrajina

 

Stáž

2011

Faculté: Design visuel/graphique L'Ecole superieure d'art et de design d'Orleans /ESAD, Design Visuel et Graphique Orleans, Francie

 

Fotografické vystavy

2013 - Výstava bakalářských prací "Tituly Došlý!", Dům Umění, Zlín, Česká republika

2012 - Solo výstava "Konresting", MCBC "Dům Moskvy", Sevastopol, Ukrajina

2011 - Projekty studentských prací, L'Ecole superieure d'art et de Design d'Orleans /ESAD, Orleans, France

2011 - "7/7", Orleans, France

2011 - Fotofestival Horizonte Zingst, Germany

2010 - Welten am Fluss /Sud in Recklinghausen – Sud, Germany

2010 - Projekty studentských prací Atelieru Reklamí Fotografie, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Česká republika

2009 - Galerie 12, fotografická výstava studentů "Grand Opening", Zlín, Česká republika

 

Pracovní zkušenosti

2012 - Organizátor a kurator Sevastopolského Mezinárodního Foto Kino Festivalu, Ukrajina (www.sevphotofilmfest.com)

2012 - Oficiální fotograf filmu "100x nic" v koprodukci Univerzity Tomáše Bati a České televize

 

"Konostevova fotografická tvorba se dá charakterizovat jako dokumentární. Pohybuje se, mezi hranicemi klasické fotografické dokumentární tvorby a polohou, tolik mladými lidmi obdivovaného manipulovaného dokumentu. "

Prof. Pavel Dias

 

|| Vzpomínky zemřelého
V souboru fotografií je ukázán příběh o člověku, který kdysi odešel na onen svět... Ale pak se vrátil, v podobě ducha, na ty místa, kde žil.

Paměť o člověku uchovávají ty věci, kterých se dotýkal, ty ulice, na kterých bylo slyšet jeho kroky, ty domy, vedle jejichž stěn se procházel.Věci stárnou, domy chátrají, cesty zarůstají travou... Paměť mizí?

Kdyby byla možnost vrátit se z Božího světa na místa, kde člověk žil, pracoval, miloval, radoval se a rmoutil, dotknul by se známých stěn, vyhlédnul by ze známého okna, prostě by otevřel ledničku nebo si sedl na spadlý strom. Vdechnul by čerstvý, rodný vzduch a zaplakal...

Svět odcházejících věcí... Svět odcházejícího člověka... Svět paměti... Svět vzpomínek... Věci, které udržují paměť mizí, lidé umírají... Ale budou pořad s námi do té doby, dokud žijí ti lidé, kteří si je pamatují.

  

|| On
(kniha)

Ještě nedávno měl vše, co si může průměrný člověk na Ukrajině přát: dobrou práci, ženu, přátele, vlastní byt. Po službě v armádě, když získal vysokoškolskou specializaci radioinženýra, se stal skvělým odborníkem, profesionálem ve svojí profesi. A téměř každé léto jezdil se svojí rodinou na chatu u moře.

Nikdo si nedokázal představit, že přijde doba, kdy rozjetý život pojede s kopce.

On začal příliš pít alkohol... Rodina a přátelé nedokázali pochopit, kde vznikla tak náhlá a silná závislost. Opakované pokusy o léčení byly zbytečné a alkoholová stěna jej zcela oddělila ode všeho, co měl.

Nyní žije sám ve starém domě za městem. Po domluvě s vlastníky tam může být bezplatně. Za to se stará o dům: opravuje, uklízí, zabývá se zahradou.

Tato série prací zaznamenává etapu života člověke v letech 2010 až 2013, který ztratil rodinu, přátele, práci, svoji osobnost z důvodu závislosti na alkoholu.

On a dům! Oba spojuje v jeden celek to, že přestali být potřebnými pro tento svět z důvodu mnoha problémů.

  

|| Neletální zbraně
"Možná to vypadá jako válka. To není! Pro nás je to jen hra. Pouze děti, mentálně postižené lidé a politici mohou akceptovat hru jako skutečnou válku "- Airsoft hráč.